Новини проекту
Спільноті адміністраторів сайтів шкіл та ліцеїв!
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 10 чоловік

Про результати проведеного шкільного моніторингу рівня якості освіти учнів з окремих навчальних предметів у І семестрі 2024/2025 н. р.

Дата: 17 лютого о 09:28

ТРУДІВСЬКИЙ ЗАКЛАД ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

КІЛІЙСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Н А К А З

09.12.2024                                                                                                      

Про результати проведеного шкільного моніторингу рівня якості освіти учнів з окремих навчальних предметів у І семестрі 2024/2025 н. р.

     Відповідно до Законів України «Про освіту» ( стаття 41), «Про повну загальну середню освіту (стаття 42), річного плану роботи закладу освіти, з метою контролю за відповідністю освітнього рівня навчальних досягнень учнів вимогам Державного стандарту базової середньої освіти у закладі освіти протягом жовтня – грудня 2024 року проводився моніторинг рівня якості освіти учнів з таких навчальних предметів:

  • 8 кл. з фізики;
  • 9 кл. з української мови, алгебри, біології;
  • 10 кл. з історії України, української мови, біології;
  • 11 кл. з алгебри, історії України, біологія.

   Контрольними роботами було охоплено 30 учнів, що становить 83% від загальної кількості учнів, що навчаються у цих класах (36 уч.) і 34% від загальної кількості учнів.

   Із завданнями контрольних робіт на високому рівні справились 6 учнів (20%), на достатньому 8 учнів (27%), на середньому 10 учнів (33%), на початковому 6 учнів ( 20%).

    Результати моніторингу свідчать про те, що в учнів 8-11 класів спостерігаються втрати загальної мотивації щодо необхідності мати глибокі знання, володіти практичними навичками та вміннями. Потребує удосконалення робота з батьками щодо навчання їх дітей та особистої підготовки до уроків вдома.

   При написанні контрольних робот з української мови  у 9 класі (вч. Світлані РОШІ) учні допустили помилки в синтаксичному розборі речення; не можуть визначити прикладку та знайти обставини у реченнях; у 10 класі (вч. Оксані ЧУМАЧЕНКО) – правопис ненаголошених голосних, подвоєння і подовження приголосних, правопис прийменників, граматичні порушення в структурі речень, розділові знаки у складному реченні, суржик.

   Тому  вчителям української мови та літератури Світлані РОШІ, Оксані ЧУМАЧЕНКО  необхідно працювати над формуванням комунікаційних вмінь та навиків школярів, надолужити втрати учнів з вищезазначених тем.

   Проведений моніторинг з історії України  виявив в учнів 10, 11 класів (вч. Катерина ГОРБАНЬ) недостатній рівень сформованості навичок аналізу і синтезу, вміння виконувати тести на встановлення відповідності, виконання завдань відкритого типу. Для уникнення цього варто частіше використовувати під час перевірки знань тести на співставлення, порівняння,  здійснювати систематичну роботу над понятійним апаратом,  використовувати завдання на розвиток мислительських операцій.

       При виконанні контрольної роботи з біології учні 9-го класу (вч. Олена УСАТЕНКО) допустили помилки з тем «Будова клітини» і «Обмін речовин», а саме  будова та функції ендоплазматичної сітки, ядра; енергетичний обмін. У 10 класі учні мають помилки – будова архей, систематичне положення вищер. Рослин; в 11класі – екологічні пластичні види, ендосимбіоз людини.Тому учительці біології Олені УСАТЕНКО з даних  тем потрібно надолужити втрати, використавши сайт Всеукраїнської школи онлайн. Помили в обчисленнях, допущені внаслідок неуважності, не достатня деталізація формул, та властивостей.

   При виконанні контрольної роботи з фізики 8 клас (вч. Едуард ГІРЖЕВ) учні  допустили помилки в обчисленнях, які були допущені внаслідок неуважності, недостатня деталізація формул, та властивостей.

  Проведений моніторинг з алгебри виявив в учнів втрати з таких тем: 9 клас – знаходження точок перетину з осями координат при побудові графіку; 11 клас – при розв’язуванні показникових і логарифмічних рівнянь. (вч. Катарина ГОРБАНЬ )

   Педагогами приділяється недостатня увага розвитку в учнів інтересу до знань, залученню їх до різних видів навчально-дослідницької, проєктної діяльності та організації консультаційної роботи для ліквідації втрат у знаннях учнів.

     Вчителями-предметниками недостатньо використовуються методики з формування в учнів вмінь і навичок мислительної діяльності (аналіз-синтез, порівняння, класифікація), технік для закріплення опорних знань, тестування на різних етапах діяльності.

Виходячи із вищезазначеного,

НАКАЗУЮ:

        1. Керівникам шкільних методичних об’єднань Трохимчук В.С. та Коломієць Г.О.:

        1.1. Глибоко проаналізувати результати шкільного моніторингу навчальних  досягнень учнів з окремих предметів, виробити конкретні рекомендації  щодо покращення якості знань учнів.

       1.2. Відстежувати сталість динаміки результативності  учнів із навчальних предметів.

       1.3. Провести до 08.01.2025 консультативне заняття щодо удосконалення  методик роботи з дітьми з метою подолання освітніх втрат, застосування у педагогічній практиці методик із формування в учнів вмінь і навичок мислительної діяльності (аналіз-синтез, порівняння, класифікація), технік для закріплення опорних знань, тестування на різних етапах діяльності.

          2. Вчителям-предметникам Світлані РОШІ, Оксані ЧУМАЧЕНКО, Едуарду ГІРЖЕВУ, Олені УСАТЕНКО, Катерині ГОРБАНЬ:

         2.1. Активізувати просвітницьку та роз’яснювальну роботу з батьками з питань організації  самопідготовки учнів, відповідального відношення їх до здобуття знань.

       2.2. Посилити контроль щодо об’єктивності оцінювання знань учнів відповідно до Критеріїв оцінювання навчальних досягнень з базових дисциплін.

       2.3.  Систематично працювати над розробкою, удосконаленням різнорівневих тестових завдань із практичним застосуванням їх на уроках, завдань на встановлення відповідності, завдань відкритого типу, складених за зразком зовнішнього незалежного оцінювання.

      2.4. Рекомендовано надолужити втрати учнів з даних тем за допомогою сайту Всеукраїнська школа онлайн.

         3. Заступнику директора з навчально-виховної роботи Майї БОНДАРЕНКО, при відвідуванні уроків відстежувати впровадження педагогами у практику роботи завдань на встановлення відповідності, завдань відкритого типу, складених за зразком зовнішнього незалежного оцінювання.

     4. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступницю директора з навчально-виховної роботи Майю БОНДАРЕНКО.

Директор                           Анастас ТРОХИМЧУК

З наказом ознайомлені:

Оксана ЧУМАЧЕНКО

Світлана РОША

Катерина ГОРБАНЬ

Олена УСАТЕНКО

Едуард ГІРЖЕВ

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.